Klienti zkrachovalých Private Investors se dočkají výplaty

04. 05. 2007

Garanční fond obchodníků s cennými papíry v těchto dnech zahájil kroky k výplatě celého zbytku náhrad klientům zkrachovalých Private Investors a Bradley, Rosenblatt Co.,

tj. dvou historicky prvních obchodníků s cennnými papíry, které fond odškodňuje. Umožnilo to úspěšné jednání s Ministerstvem financí a vyšší než očekávané roční příspěvky obchodníků s cennými papíry. „Jsme rádi, že ministerstvo financí, na které jsme se v uplynulých letech obraceli, nám nyní vyšlo vstříc. V krátké době tak vyplatíme celý zbytek náhrady všem, které Private Investors poškodila,“ uvedl k vyplácení JUDr. Jiří Korb, ředitel GFOCP. .
.
Garanční fond nyní převedl potřebný obnos pro celý zbytek náhrad do České spořitelny a předal jí veškeré potřebné údaje pro výplaty. Česká spořitelna po zpracování sdělí stejně, jako při minulých výplatách, individuálním dopisem každému klientovi pokyny pro výplatu. .
Počet oprávněných klientů Private Investors je v současné době 1991 a Garanční fond jim poskytne finanční prostředky ve výši 145 mil. Kč. .
Lhůta pro výplatu potrvá od 28.5. do 31.8. 2007.