Garanční fond mimořádně vyplatí poškozeným klientům další část náhrad

12. 11. 2004

Garanční fond obchodníků s cennými papíry od pondělí 15. listopadu vyplácí dalších 10 % z celkového nároku na náhrady za nevydaný zákaznický majetek klientům Private Investors, Komerio BDK, Profin CB a Bradley, Rosenblat.

Správní rada Garančního fondu se na své říjnové schůzi rozhodla vyplatit klientům Private Investors, Komerio BDK, Profin CB a Bradley, Rosenblat dalších 10 % z celkového nároku na náhrady za nevydaný zákaznický majetek. Výplata se týká: 1855 klientů Private Investors - vyplácená částka 33,8 mil. Kč
5 klientů Komerio BDK - vyplácená částka 0,2 mil. Kč
27 klientů Profin CB - vyplácená částka 0,9 mil. Kč
6 klientů Bradley, Rosenblat - vyplácená částka 0,1 mil. Kč.
Celkově tak fond v případě uvedených kauz vyplatí 35 mil. Kč.
Na výplatu náhrad fond použije vlastní ušetřené prostředky přesahující běžné provozní náklady pro tento kalendářní rok. „Prioritou fondu je co nejrychlejší vyplacení poškozených klientů, čehož důkazem je i tato mimořádná tranše. V tomto případě to byla ideální souhra právně nezpochybnitelných podkladů o výši náhrad a volných ušetřených finančních prostředků. O to víc mě těší, že se nám to podařilo v předvánočním období, které je pro mnohé finančně nejnáročnější. Další pokračování výplat náhrad v uvedených kauzách vyplyne z objemu vybraných členských příspěvků za rok 2004. Ty fond obdrží v březnu 2005,“ dodává generální ředitel Garančního fondu obchodníků s cennými papíry Jiří Korb.
Výplaty náhrad fond vyplácí prostřednictvím poboček České spořitelny v termínu od 15. listopadu 2004 do 31. prosince 2004, podle přání klienta buď v hotovosti nebo převodním příkazem. Podrobné informace k výplatám najdou klienti v dopise, který jim Fond a Česká spořitelna v těchto dnech rozesílá.